Zdravotní a relaxační masáže

Zdravotní a relaxační masáže se vzájemně doplňují a vzájemně podporují účinek.

Při blokádách v oblasti zad a kloubů, po úrazech, operacích a při velké zatuhlosti svalů doporučujeme zdravotní masáž.

K dosažení uvolnění po náročném dni, ve stesových situacích, k lehkému uvolnění svalů a zlepšení lymfatického toku, k prokrvení, zlepšení metabolismu látkové výměny jsou úžasné relaxační masáže.


Zdravotní masáže

Propojují jemné manipulační a propracované techniky, které používám na problémy bolestí zad, kloubů a specifických skupin. Uleví zejména od chronických bolestí zad a krční páteře, které jsou nejčastější z důvodů špatného držení těla a sedavého zaměstnání. Specializuji se zejména na chronické potíže po úrazech a po operacích, ale i na akutní blokády kloubů a zranění v oblstech měkkých tkání.

Používané terapeutické metody – Dornova metoda, myofasciální techniky, Rolphing, Breussova masáž, osteopatické-chiropraktické techniky, Čínská metoda, Guasha, baňkování, tejpování, Neurodynamika, Atlaswirbel-therapie, Trigger points Therapy, akupresura a další metody nasbírané po dobu mé více než 15 leté praxe.

• Osteopatie a masáž (+ tejpy)
- jemné manipulační techniky vedoucí ke snížení napětí a obnově normální konfigurace kosterního a svylového systému
- propracování měkkých tkání a aktivace svalů
- vhodná technika při odstraňování bolestí zad, šíje a kloubů

• Uvolňovací/udržovací masáž
- propracované manuální techniky vedoucí ke svalovému prohřátí, zaktivování kůže a lymfatického systému, uvolnění svalů v místech úponů i v samotné svalové hmotě
- odstraňuje ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva
- jde o systematické masáže zaměřené na dlouhodobé preventivní udržování těla jak ve fyzické, tak i v psychické kondici

• Manuální lymfodrenáž
- Zajišťuje správné proudění lymfy (mízy) v těle, odvádí nečistoty z krve, zbavuje tělo otoků
- Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního a informačního systému člověka. Je to jediný systém, který uchovává a transportuje z těla ven škodliviny
- Lymfatický systém hraje hlavní roli v obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby
- Jeho hlavní funkcí je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému
- Lymfatické uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu, Lymfa tedy odvádí z těla toxické látky, které do těla přijímáme
- Účelem masáže je obnovit a zvýšit oběh lymfy
- Lymfatický systém nemá vlastní pumpu, jako krev má své srdce. Jetliže nepracuje, nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

• Konzultace
- Konzultace pro golfisty, tenisty, cyklisty, plavce, jezdce na koni a atlety, doporučení individuálních masážních technik a strečinku.

• Individuální terapie pro těhotné ženy i děti.


Relaxační masáže

Relaxace či wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla. Cílem je, aby se člověk cítil dobře jak fyzicky, tak duševně. Wellness jde ruku v ruce se zdravým životním stylem.

© Petra Zelmer 2016
Úvod