Fyzioterapie zvířat

Zvířata potřebují trochu jiný přístup, ale miluji je od dětství a vždycky jsem měla tendenci se jim věnovat nějak víc, než je obvyklé...
Například u koní a psů to nejsou jen záda, na která se zaměřuji, ale dokážu pomoci u některých zranění kloubů, svalů, měkkých tkaní, napravit pohybovou disharmonii v těle… Své vědomosti a praxi v tomto oboru jsem získala v Irsku na jedné z nejlepších veterinárních klinik specializující se na koně. Praxi jsem získávala na klinikách v Glanmire, pod vedením Dr. M. John T. Hyde, a v Rehazentrum Steinberg v Německu u Dr. Matthias Baumann.

Manuální techniky, které používám u lidí i zvířat, napomáhají efektivně uvolňovat bolest způsobenou úrazy, po operacích, po fyzickém přetížení u sportovních koní a psů. Vedou k rychlejší rehabilitaci, docilují výrazného zlepšení i při chronických bolestech zvířete. Svaly, šlachy, klouby a páteř zvířete podléhají stejným problémům jako u člověka, a proto i jim můžeme manuální terapií ulevit stejně jako lidem.

Ráda nabízím pomoc i starším psům a koním s jejich problémy, spojenými se stářím, a chorobami pohybového aparátu, které je doprovázejí. Přestože už někdy není možné dosáhnout úplného zdraví, přesto úleva od bolesti dokáže zkvalitnit zvířeti život v tomto období.
© Petra Zelmer 2016
Úvod